Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Wieruszów, Bolesławiec, Czastary, Galewice, Lututów
Belka
Niedziela, 19 Sierpnia 2018   imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Poezja Jadwigi Tomalkiewcz

Data dodania: 2018-07-30
Jadwiga Tomalkiewicz to Wieruszowianka i autorka wielu tomików wierszy min.: „Krajobraz mojego serca”, „Modlitwy znad Prosny”, „Z oddali”, „Błaganie o miłosierdzie w wieru... więcej »
 
 

Czasowa organizacja ruchu - Wieruszów, ul....

Data dodania: 2018-07-27
Powiatowy Zarząd Dróg w WieruszowiePowiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informuje, iż w związku z koniecznością usunięcia awarii części kanalizacji deszczowej umiejscowione... więcej »
 
 

XII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków na...

Data dodania: 2018-06-28
     XII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka  Strażaków na Jasną Górę i ich Rodzin Tradycją jest już, że każdego roku, w sierp... więcej »
 
 

Najnowsza książka Jerzego Maciejewskiego

Data dodania: 2018-06-26
“Znasz to miasto od lat. Ale czy na pewno?” Najnowsza książka Jerzego Maciejewskiego ” W dawnym Wieruszowie” dostępna w bibliotece. więcej »
 
 

STRAŻna Noc w Bibliotece

Data dodania: 2018-06-11
Już po raz czwarty w całej Polsce odbyła się Noc Bibliotek. 9 czerwca biblioteki otworzyły swoje drzwi dla wszystkich , którzy chcieli atrakcyjnie spędzi... więcej »
 
 

Cała Polska czyta dzieciom. Podsumowanie akcji

Data dodania: 2018-06-11
Już po raz 17 obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – największe doroczne święto czytania w Polsce. Jak co roku, do tej akcji wł... więcej »
 
 

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w...

Data dodania: 2018-06-09
Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnicach do udziału w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zaprosiła uczniów klas I – IV szkoły podstawowej oraz przedszkolak... więcej »
 
 

Zapraszamy na Noc Bibliotek

Data dodania: 2018-06-06
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie Zaprasza na Noc Bibliotek ph.: STRAŻna Noc w bibliotece 9 czerwca (sobota) 2018 Start godz.18.00 W programie: Wręczenie nagród i... więcej »
 
 

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego...

Data dodania: 2018-06-04
Powiatowy Konkurs Plastyczny pn.: „Zrób pluszaka dla strażaka”ogłoszony został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną i Komendę Państ... więcej »
 
 

Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz

Data dodania: 2018-05-26
W sobotę 26 maja 2018r w samo południe wystartował rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy bibliotekarz”. W tym roku Powiatowa Biblioteka Pub... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 87
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wieruszowski

  Powiat wieruszowski - powiat w województwie łódzkim (południowo-zachodni rejon) z siedzibą we Wieruszowie. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Należy do niego gminy: Wieruszów, Bolesławiec, Czastary, Galewice, Lututów, Łubnice, Sokolniki.

  Rzeka Prosna czeka na wszystkich miłośników kajakarstwa, a ponadto oferuje bogactwo ryb. Wędkarze i grzybiarze odnajdą tu wiele miejsc dla siebie. Turystów kuszą piękne lasy, czyste powietrze, stare kościoły oraz kapliczki. Okazałe pomniki przyrody i rzadkie okazy roślin w rezerwatach sprawiają, że cisza i spokój są na wyciągnięcie ręki, szczególnie że bogatą ofertę mają tu wiejskie pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola