Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przejście w stan spoczynku Komendanta Powiatowego PSP

Data publikacji: 2018-02-01, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
  W dniu 31.01.2017r w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odbyło się uroczyste pożegnanie wieloletniego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie st. bryg. Waldemara Kopackiego, który po długoletniej służbie przeszedł w stan spoczynku. Pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Wieruszowie został bryg. Grzegorz Misiek. St. bryg. Waldemar Kopacki swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął w 1988 roku, kiedy to został kadetem Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po jej ukończeniu - 1 sierpnia 1990 r. podjął pracę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Wieruszowie, a od 1992 roku zaczął pełnić służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Kępnie. Przechodząc kolejne szczeble kariery zawodowej zajmował kolejno stanowiska: technika, instruktora, starszego instruktora, specjalisty, oficera oraz zastępcy komendanta. To właśnie tam, młody oficer zdobywał swoje pierwsze doświadczenia zawodowe, uczył się strażackiego rzemiosła i przechodził przyspieszoną edukację, związaną z pracą z ludźmi i kierowaniem instytucją. Tam zdobyta wiedza i umiejętności owocowały przez kolejne lata.  W związku z wprowadzeniem reformy administracyjnej kraju 1 stycznia 1999 r. powierzono mu misję tworzenia Komendy Powiatowej PSP w Wieruszowie. St. bryg. Waldemar Kopacki powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego, które zajmował do chwili przejścia w stan spoczynku (okres ponad 19 lat). W tym okresie podejmował wyzwania związane z tworzeniem od podstaw nowej instytucji, na bazie JRG PSP w Wieruszowie. W trakcie swojej długiej, bo 30-letniej służby w strażackim mundurze, został wielokrotnie wyróżniony odznaczeniami resortowymi i państwowymi. Do najważniejszych należy zaliczyć Brązowy Krzyż Zasługi, Brązowy, Srebrny i Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Medal Srebrny „Za Długoletnią Służbę”, Brązową, Srebrną oraz Złota Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Brązowy Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, a także Złoty Znak Związku.  

Pełna treść wiadomości na: pspwieruszow.pl/index.php/aktualnosci/68-przejscie-na-emeryture-komendanta-powiatowego-psp
pspwieruszow.pl, Źródło artykułu: pspwieruszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wieruszowski

  Powiat wieruszowski - powiat w województwie łódzkim (południowo-zachodni rejon) z siedzibą we Wieruszowie. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Należy do niego gminy: Wieruszów, Bolesławiec, Czastary, Galewice, Lututów, Łubnice, Sokolniki.

  Rzeka Prosna czeka na wszystkich miłośników kajakarstwa, a ponadto oferuje bogactwo ryb. Wędkarze i grzybiarze odnajdą tu wiele miejsc dla siebie. Turystów kuszą piękne lasy, czyste powietrze, stare kościoły oraz kapliczki. Okazałe pomniki przyrody i rzadkie okazy roślin w rezerwatach sprawiają, że cisza i spokój są na wyciągnięcie ręki, szczególnie że bogatą ofertę mają tu wiejskie pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola