Sobota, 4 Maja 2024   imieniny: Florian, Malwina, Monika

GALGAZ Galewice - PROSNA Wieruszów (marzec 2014)

Gal -- Gaz podejmował Prosnę KLASA OKRĘGOWA -- materiał filmowy KS Gal-Gaz Galewice - WKS Prosna Wieruszów 3:1 (2:0) W derbach powiatu wieruszowskiego zasłużona wygrana Gal-Gazu Galewice. Gospodarze od początku meczu zdominowali rywali. Klarownych sytuacji w pierwszych trzydziestu minutach nie było jednak zbyt wiele. Najlepszą zmarnował Mariusz Kalemba, który w sytuacji jeden na jeden z golkiperem Prosny, posłał piłkę obok słupka. W 33 minucie po prostopadłym podaniu Artura Koziary w tempo ruszył Damian Dwornik, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Pięć minut później było już 2:0! Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Rafał Wróbel, dokładnie dograł wzdłuż pola karnego, a piłkę do bramki wieruszowian skierował Marcin Kosecki. "Kosa" jeszcze przed przerwą powtórzył swój wyczyny, jednak arbiter gola nie uznał. Po przerwie "Gazy" nadal kontrolowały przebieg meczu. Rywale próbowali kontratakować , jednak najczęściej defensywa galewiczan łapała przeciwników na pozycji spalonej. Kolejne gole wydawały się kwestią czasu. W 77 minucie czerwony kartonik, po dwóch żółtych kartkach obejrzał Marcin Kosecki. Dwie minuty później to grający w dziesięciu galewiczanie stracili gola. Prosna więcej nie zagroziła bramce Łukasza Komara, za to piłkarze trenera Mariusza Marka stworzyli sobie dwie dobre okazje do podwyższenia wyniku. Najpierw Michał Okoń wypracował znakomitą sytuację, jednak piłkę zbyt lekko w kierunku pustej bramki uderzył Koziara. Obrońca gości zdołał wybić futbolówkę. W doliczonym czasie gry, po prostopadłym podaniu, sam na sam z bramkarzem Wieruszowa znalazł się Okoń. Pomocnik Gal-Gazu uderzył w długi róg i tym samym ustalił wynik meczu na 3:1! Bramki: 1:0 Damian Dwornik (33 minuta) 2:0 Marcin Kosecki (38 minuta) 2:1 Prosna Wieruszów -- Mariusz Giery (79 minuta) 3:1 Michał Okoń (90 minuta) KS Gal-Gaz Galewice: Komar - Wójcicki, Jaroch, Królikowski, Szynklarz - Tomczyk, Micota, Koziara, Kosecki, Dwornik (od 65 Okoń) - Kalemba (od 35 Wróbel) Gal-Gaz powiększył przewagę nad drugim w tabeli zespołem z Błaszek do 7 punktów! Właśnie z tą drużyną galewiczanie rozegrają kolejny mecz. Rundę wiosenną zainaugurowali juniorzy Gal - Gazu, którzy na własnym boisku rozgromili WKS Wieluń 5:1! ksgal-gaz.pl