Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Duży pożar w Wieruszowie

 
Od godz. 5.20 strażacy z całego regionu walczą z pożarem hali należącej do zakładu produkcyjnego przy ul. Teklinowskiej w Wieruszowie. Z uwagi na duże zadymienie odwołano zajęcia w sąsiedniej Szkole Podstawowej nr 2. Strażaków z powiatu wieruszowskiego przyjechali wspomóc funkcjonariusze z ościennych powiatów. - Cały czas trwa dogaszanie tego pożaru - mówił na miejscu bryg. Dariusz Górecki, dowódca akcji i rzecznik prasowy KP PSP z Wieruszowa. - W tym momencie na miejscu mamy 18 zastępów straży pożarnej, są to również zastępy z powiatów ościennych a więc Kępno, Wieluń, Zduńska Wola, Łask. W tym momencie pożar jest opanowany, nie rozprzestrzenia się, nie ma zagrożenia dla innych budynków, natomiast dogaszanie potrwa jeszcze kilka godzin. W porozumieniu z dyrekcją szkoły odwołano dziś zajęcia. Uczniowie byliby zagrożeni zbyt dużym zadymieniem. - Paliły się materiały tapicerskie, powstały bardzo duże kłęby dymu i ten dym, w związku z dużym wiatrem, przemieszczał się właśnie w kierunku szkoły, dlatego taka decyzja - tłumaczył bryg. Górecki. Na miejscu nikt nie ucierpiał. Strażacy będą czuwać nad bezpiecznym dogaszaniem ognia. Jednostka ratownictwa chemicznego ma sprawdzić stan powietrza nad miastem.

 


tugazetapl
 
Data pliku video: 2019-01-02, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  wieruszowski

  Powiat wieruszowski - powiat w województwie łódzkim (południowo-zachodni rejon) z siedzibą we Wieruszowie. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Należy do niego gminy: Wieruszów, Bolesławiec, Czastary, Galewice, Lututów, Łubnice, Sokolniki.

  Rzeka Prosna czeka na wszystkich miłośników kajakarstwa, a ponadto oferuje bogactwo ryb. Wędkarze i grzybiarze odnajdą tu wiele miejsc dla siebie. Turystów kuszą piękne lasy, czyste powietrze, stare kościoły oraz kapliczki. Okazałe pomniki przyrody i rzadkie okazy roślin w rezerwatach sprawiają, że cisza i spokój są na wyciągnięcie ręki, szczególnie że bogatą ofertę mają tu wiejskie pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola